Kursy coachingu online oraz stacjonarne szkolenia coaching i mentoring!

  • Znajdź kurs coachingu online oraz szkolenia z coachingu i mentoringu
  • Poznaj program zajęć, ceny, wybierz kurs dla siebe i zarejestruj się dzisiaj!
Rozwiń Interesuje Cię kurs coachingu online, szkolenie coachingowe lub szkolenie mentoring? Sprawdź szkolenia coachingowe organizowane przez kilkadziesiąt firm szkoleniowych z całej Polski, zapoznaj się z programem dowolnego szkolenia coaching lub kursu coaching i mentoring, poznaj prowadzących oraz ceny uczestnictwa. Wybierz kurs coachingu dla siebie i zarejestruj się na zajęcia przez nasz darmowy formularz rejestracji online! Zwiń

kurs coachingu

Szkolenia coaching i mentoring: 50

  • już od 1 251 zł
1 251 zł
  • już od 1 940 zł
1 940 zł
  • już od 882 zł
882 zł
  • już od 1 518 zł
1 518 zł
  • już od 1 890 zł
1 890 zł
  • już od 2 190 zł
2 190 zł
  • już od 1 590 zł
1 590 zł
  • już od 2 290 zł
2 290 zł
  • już od 173 zł
173 zł

Coaching grupowy

  • już od 7 900 zł
7 900 zł
  • już od 7 900 zł
7 900 zł
  • już od 2 150 zł
2 150 zł
  • już od 4 656 zł
4 656 zł
  • już od 365 zł
365 zł
Artykuł

Kurs coachingu, szkolenia z coachingu i mentoringu!

Jak wykorzystać do maksimum swój osobisty potencjał? Znaleźć to, w czym jesteś naprawdę dobry i co sprawia Ci przyjemność? Jak przyspieszyć swój rozwój, poprawić efektywność, skuteczniej podejmować decyzje? Każdy z tych problemów może pomóc rozwiązać coaching. To dość popularne w ostatnich czasach określenie często jest źle interpretowane i nierozumiane. Czym jest coaching i czy może pomóc Twojej firmie lub pracownikom? Jakie szkolenia coachingowe, kursy coachingu oraz szkolenia mentoring warto rozważyć?

Spis treści:

  1. Co to jest coaching?
  2. Coaching – fakty i mity
  3. Coaching – kiedy warto?
  4. Szkolenia coaching, kurs coachingu
  5. Program kursu coaching, szkolenia coaching
  6. Kurs coachingu - cena
  7. Coaching czy mentoring?
Co to jest coaching?

Słowo coach w języku angielskim współcześnie najczęściej używane jest jako określenie trenera (sportowego), choć pierwotnie używano go do określania różnych terminów związanych z podróżowaniem i przemieszczaniem się. W języku polskim coacha określa się najczęściej jako trenera rozwoju osobistego lub zespołowego, w zależności od tego, czym konkretnie się zajmuje. To najprostsza, najkrótsza, a jednocześnie najbardziej trafna definicja tego, czym jest coaching. Tym samym adekwatne wydają się odniesienia zarówno do trenerów sportowych, jak i do przemieszczania się, ponieważ rozwój można zdecydowanie zdefiniować metaforycznie jako realizowanie planu podróży.

Charakterystyczne dla coacha jest działanie ramię w ramię z klientem. W związku z tym pomiędzy nimi musi się wytworzyć specyficzna więź. Coach prowadzi do celu jako partner, a jednocześnie oparcie. Wspiera, motywuje, wskazuje obszary, które wymagają poprawy i chwali sukcesy. Korzystanie z coachingu przypomina nieco pod tym względem pracę z trenerem osobistym na siłowni. W tym przypadku ćwiczone jest jednak nie ciało, a umysł – przede wszystkim nastawienie, które pomoże dokonać pozytywnych zmian w życiu.

Coaching – fakty i mity

Wokół branży coachingowej narosło wiele mitów i często spotyka się ona z niezbyt pochlebnymi opiniami i niewybrednymi żartami. Warto jednak wiedzieć, że prawdziwy coaching ma niewiele wspólnego z pustymi frazesami i obietnicami przysłowiowych gruszek na wierzbie. W pewnym momencie ta dziedzina stała się bardzo popularna, co spowodowało wysyp coachów kierowanych nie tyle chęcią niesienia pomocy i dzielenia się swoją wiedzą, ile zyskiem. Popularne wystąpienia w formie mów motywacyjnych mają niewiele wspólnego z prawdziwą pracą trenera rozwoju osobistego, mimo iż często ich słuchacze twierdzą, jakoby doznali olśnienia. Tylko konsekwentne, stałe, wspólne działania z klientem są w stanie faktycznie wywołać w nim zmianę. Kluczem jest tutaj jego aktywność – tymczasem samo wysłuchanie mowy motywacyjnej ma całkowicie bierny charakter, dlatego nigdy nie przyniesie takiego samego efektu.

Coaching – kiedy warto?

Coaching nie zdobył jednak swojej popularności wyłącznie dzięki „otwierającym oczy” przemowom, a raczej dzięki swojej skuteczności. Jego prawdziwą istotą jest odkrywanie wiedzy w Kliencie oraz pielęgnowanie jego potencjału, a także motywacja w kierunku zmian i realizacji celów. Z tego powodu dobry coach może okazać się niezwykle pomocny. Trener rozwoju osobistego może pomóc m.in. w:

Ponadto zapewnia zewnętrzną motywację do działania i realizowania celów. Wspiera również klienta w ich określeniu i odnalezieniu własnego potencjału. Bywa przydatny dla osób na wszystkich etapach życia. Młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy lub wciąż uczącym się pomaga znaleźć właściwą drogę zawodową, a następnie wyznaczyć cele i zaplanować jej realizację. Bardziej doświadczonym, którzy czują wypalenie zawodowe, gubią się w rutynie lub z innych powodów nie odczuwają satysfakcji w sferze zawodowej i osobistej, pomaga przełamać schematy, odkryć własny potencjał i wkroczyć na zupełnie nową ścieżkę.

Coaching może być jednak również stosowany wobec zespołów, np. menedżerskich. Wówczas pomaga w osiąganiu celów biznesowych i wspiera rozwój przedsiębiorstwa. Coach może też pracować z dowolną grupą współpracowników, np. grupą projektową lub konkretnym działem w organizacji. Wówczas najczęściej jego rola sprowadza się do wsparcia efektywności jej działania, np. poprzez wypracowanie lepszych relacji wewnętrznych.

Szkolenia coaching, kurs coachingu

Dowiedz się jak zastosować coaching w firmie i rozwijaj umiejętności coachingowe poprzez bogatą ofertę kursów, warsztatów i szkoleń z coachingu w biznesie organizowanych w całym kraju! Na górze strony znajdą Państwo kalendarz obejmujący szkolenia coachingowe realizowane stacjonarnie (w ofercie Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk, Rzeszów, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Lublin, Zakopane) jak też kursy coaching online. Baza zawiera informacje o terminach szkoleń i kursów, a także programie zajęć, sylwetkach trenerów i wykładowców prowadzących zajęcia oraz ceny uczestnictwa w poszczególnych szkoleniach i kursach coachingu. W ofercie dostępne są również akredytowany kurs coachingu oraz  kurs coachingu online z certyfikatem. Certyfikowany kurs coachingu pozwala zyskać potwierdzenie kwalifikacji zawodowych. Rejestracji na wybrany kurs trenera coachingu lub kurs coach biznesu mogą Państwo dokonać za darmo online, poprzez nasz bezpłatny formularz rejestracji. Po wypełnieniu trafia on bezpośrednio do organizatora kursu lub szkolenia, który potwierdzi rejestrację! Warto również zainteresować się szkoleniami dla trenerów wewnętrznych i trenerów biznesu, którzy często pełnią rolę coachów i mentorów w firmie oraz z ofertą szkoleń psychologicznych.

Szkolenia coaching oraz kursy coachingu mają na celu:

  • pozyskanie wiedzy i zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie prowadzenia coachingu,
  • rozwinięcie umiejętności interpersonalnych i intrapsychicznych trenera coachingu,
  • poznanie efektywnych metod pracy z ludźmi,
  • ukształtowanie postawy profesjonalnego coacha,
  • przekazania wiedzy o roli i możliwościach i ograniczeniach wykorzystania coachingu w organizacji i na stanowiskach menedżerskich,
  • przedstawienie technik coachingowych, metod coachingowych,
  • zapoznanie z rodzajami coachingu.
Program kursu coaching, szkolenia coaching

W programie kursu oraz szkolenia z coachingu omawiane są między innymi następujące zagadnienia:

  • metodologia coachingu - poznanie założeń, podstaw i struktury procesu coachingu,
  • narzędzia coachingowe - zarządzanie procesem, techniki coachingowe, metody coachingowe, rodzaje coachingu,
  • rozmowa, umiejętność słuchania, umiejętność zadawania pytań w coachingu, model T-GROW,
  • budowanie porozumienia, przekonania, wartości, samoocena i wyznaczanie celów,
  • etyka w coachingu oraz dobre praktyki coachingowe,
  • zasady prowadzenia i rola coachingu w organizacji, coaching w biznesie, coaching menedżerski, coaching dla nauczycieli,
  • profesjonalny trener coachingu, menedżer jako coach oraz business coach.
Kurs coachingu cena

Ile kosztuje kurs coachingu? Cena podstawowego kursu coachingu dla menedżerów czy też szkolenia coachingowego zaczyna się już od około tysiąca złotych. Certyfikowane i akredytowane kursy coachingu to z reguły inwestycja od 2 do nawet 12 tysięcy złotych (Szkoła Coachingu). Kursy tego typu zorganizowane są często w cykle nazywane Akademia Coachingu, Kurs Business Coach, Kurs Coach Biznesu, Szkoła Coachingu, Coaching Masterclass itp. Celem tego typu cykli szkoleniowych (Szkoła Coachingu) jest przygotowanie do wykonywania zawodu coacha oraz uzyskanie certyfikatu coacha.

Coaching czy mentoring?

Coaching i mentoring to w wielu obszarach pokrewne metody zapewnienia rozwoju osobistego i zawodowego. Mentoring uchodzi za niezwykle efektywną metodę szkolenia i adaptacji pracownika, a w skrócie polega ona na opiece sprawowanej przez mentora podczas rozwijania kompetencji oraz realizacji ścieżki zawodowej osoby szkolonej, czyli poddawanej mentoringowi. Mentoring to pomoc w zakresie wiedzy i doświadczenie nie tylko w konkretnych zadania, ale też w decyzjach dotyczących ścieżki zawodowej i rozwoju osobistego. Mentoring jest wreszcie długoterminową relacją między osobą o większym bagażu doświadczeń zawodowych z osobą mniej doświadczoną zawodowo. W odróżnieniu do coachingu czy typowych warsztatów coachingowych mentoring jest prowadzony w dłuższym okresie czasowym, często obejmującym miesiące, a nawet lata. Co ważne, mentoring pozwala na doskonalenie umiejętności interpersonalnych mentora, umiejętności wpływania na rozwój i zaangażowane podopiecznego, a osobie mniej doświadczonej pozwala osiągnąć szybszy rozwój osobisty i zawodowy. Do pełnienia roli mentora przygotować mogą odpowiednie szkolenia z mentoringu. Szkolenia dotyczące mentoringu mogą być też doskonałym początkiem do wprowadzenia mentoringu do organizacji.

Kurs coachingu, szkolenia z coachingu i mentoringu!
Kurs coachingu, szkolenie coaching, kurs coach biznesu

Zostaw swój e-mail, aby otrzymać powiadomienie o nowych kursach coachingu oraz szkoleniach mentoring.